رفتن به محتوای اصلی

با ما تماس بگیرید

آدرس: شهرک صنعتی کوهپایه
info@vestashimi.com
تلفاکس: ۳۶۶۵۰۷۰۱- ۰۳۱

موقعیت مکانی ما

۰۳۱-۳۶۶۵۰۷۰۱ EN info@vestashimi.com

گروت :

گروت ماده ای مشابه ملات است که از آن برای پر کردن و تعمیر فضاهای خالی و ترک های خیلی عمیق ناشی از خرد شدن بتن به کار می رود . این ماده از سیمان ، ماسه ، آب و سایر افزودنی ها تولید می شود و ماده ای مهم در صنایع ساختمان و بتن به شمار می رود . گروت مکانی که در آن ریخته می شود را کاملا پر کرده و مقاومت لازم را دارا می باشد . این ماده در نصب ریل ماشین آلات ، حائل ها ، زیر صفحه ستون ها ، زیرسازی تجهیزات سنگین و… کاربرد دارد . این ماده به صورت ملات های آماده تحت شرایط کنترل شده در کارخانه تولید و بسته بندی می شود . عملکرد گروت مشخص و معین است و اگر بر اساس دستور العمل سازنده مورد استفاده قرار گیرد نتایج مطلوبی را به دنبال خواهد داشت . با این مقدمه ، در ادامه این نوشته از ساختمانچی به بررسی انواع مختلف گروت و کاربرد آن ها در صنعت ساختمان می پردازیم . پس تا انتها با ما همراه باشید .

ویژگی گروت های آماده :

آب و سنگدانه در آن از هم جدا نشده و ته نشین نمی شود ، در حالت معمولی به صورت سیال  جاری و کاملا قوام یافته است ، در کوتاه ترین زمان ممکن به مقاومت مطلوب دست پیدا می کند ، دچار جمع شدگی نمی شود ، قابلیت نگهداری آب ملات بتنی و سیمان را دارد .

روش مصرف و اجرای گروت :

  سطح مکان مورد نظر باید از هر نوع آلودگی و گرد و غبار پاک شود ، چند ساعت قبل از گروت ریزی سطح باید غرقاب زده شود و در زمان گروت ریزی آب اضافی باید از روی سطح پاک شود ، مکانی که قرار است گروت در آن ریخته شود باید به گونه ای قالب بندی شود که نشتی در آن صورت نگیرد ، گروت باید طبق دستور روی بسته بندی آن مخلوط و آماده شود ، بهتر است ۱۵ دقیقه بعد از مخلوط کردن گروت آن را روی سطح بریزید. میزان ضخامت گروت باید طبق دستور سازنده آن باشد ، اجرای گروت بر روی سطح باید به طور یک جا صورت گیرد ، برای گروت ریزی حجیم باید از پمپ استفاده نمود ، بعد از گروت ریزی تا سه روز با استفاده از آب پاشی می توان به عمل آوری مطلوب دست یافت ، به دلیل انبساط کنترل شده ای که دارد هرگز منقبض نمی شود ، به راحتی با آب مخلوط می شود و از روانی مناسب در هنگام تزریق برخوردار است ، نیازی به عمل آوری طولانی مدت ندارد و حداکثر ظرف مدت سه روز عمل آوری می شود .

 

گروت
گروت

 

انواع گروت

گروت پلیمری :

این نوع گروت به گروت های سیمانی اصلاح شده با مواد پلیمری اشاره دارد که شامل دو جزء رزین پلیمری و مخلوط سیمان می باشد. مخلوط سیمان دارای دانه بندی ویژه با ماسه سیلیسی شکری است که از مقاومت بسیار بالا و خواص روان کنندگی برخوردار می باشد. از ویژگی های گروت پلیمری می توان به موارد زیر اشاره نمود : دارا بودن پیوند قوی با زیرسازی معدنی ، خاصیت آب بند کنندگی مناسب ، مقاومت کششی، خمشی و سایشی بسیار بالا ، استحکام در برابر اثر آب شور دریا ، گروت اپوکسی ، گروت اپوکسی ماده ای بسیار عالی برای انجام کارهای تعمیراتی و نصب ماشین آلات سنگین که نیازمند چسبندگی و مقاومت فشاری و خمشی بالایی هستند می باشد . این ماده مقاومت مکانیکی و شیمیایی بالایی دارد و از استحکام و چسبندگی فوق العاده ای برخوردار می باشد .

گروت اپوکسی :

این گروت ها بدون حلال بوده و قابلیت شکل پذیری دارد . این نوع گروت از ۳ جزء تشکیل شده که قبیل از مصرف باید با هم ترکیب شوند . این سه جزء شامل رزین اپوکسی ، هاردنر پلی آمینی‌ و پرکننده می باشد . گروت اپوکسی دارای ویژگی های زیر : قابلیت سخت شدگی بدون جمع شدگی ، استحکام در برابر ارتعاشات بالا ، چسبندگی به زیر کارهای معدنی و فولادی ، سخت شدن سازه در مدت زمان کوتاه با توجه به دمای محیط  می باشد .

 

گروت

گروت

گروت سیمانی منبسط شونده :

این نوع گروت دارای سنگدانه است و به صورت پودر خشک بسته بندی شده و برای مصرف آماده می باشد . این نوع ملات حاوی تمامی افزودنی های لازم و مواد مورد نیاز سیمانی و سنگ دانه است که نیاز به هیچ ماده ای جز آب ندارد . این ماده وقتی با آب مخلوط می شود دو نوع انبساط حجمی در آن رخ می دهد . انبساط اولیه ۱۵ تا ۳۰ دقیقه بعد از ترکیب گروت با آب رخ می دهد که این امر حاصل تصعید گازهاست. به منظور انجام انبساط اولیه بهینه ، گروت را باید سریعا بعد از مخلوط شدن با آب استفاده نمود . انبساط دوم نیز یک یا دو روز بعد از مخلوط شدن گروت در اثر واکنش شیمیایی گیرش ملات رخ می دهد. این گروت از سیمان پرتلند ضد سولفات طبق نوع و پودر میکروسیلیکا تشکیل شده است و مخصوص دمای بالای ۱۰ تا ۴۰ درجه سانتی گراد است. از ویژگی های گروت سیمانی منبسط شونده می توان به موارد زیر اشاره نمود : گروت سیمانی منبسط شونده مقاومت اولیه و نهایی بالا و زودرسی دارد که بستگی به دمای محیط و زمان مصرف دارد . مقاومت فشاری این گروت در کوتاه مدت و دراز مدت بالا می باشد . این نوع گروت قابل استفاده در صفحه زیر ستون و بیس پلیت صنعتی می باشد .

کلام پایانی

همانطور که گفتیم ، گروت از جمله افزودنی های کاربردی است که به دلیل خاصیت منبسط شوندگی برای پر کردن ترک های عمیق و فضاهای خالی مورد استفاده قرار می گیرد . این ماده ظاهری شبیه به ملات دارد و از سیمان ، ماسه ، آب و سایر افزودنی ها ساخته می شود . گروت به دلیل خاصیت جذب نیرو و انتقال آن به قسمت زیرکار ،  قابل استفاده در زیر صفحه ستون ها ، نصب ریل ماشین آلات ، بلت ها و ریل ها می باشد .

وستا شیمی با معرفی و فروش تخصصی انواع محصولات و تولیدکنندگان عرصه مواد شیمیایی ساختمانی می کوشد تا نیاز صنعت را در زمینه شبکه توزیع و خرید تخصصی بر آورده نماید. همچنین وستا شیمی امکان مقایسه کیفیت و قیمت محصولات مختلف و مذاکره بی واسطه با تولیدکنندگان را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد تا آنها را در امر : عایق رطوبتی ، عایق بام ، رزین اپوکسی ، چسب بتن ، چسب اپوکسی ، پوشش نانو نما ، پرایمر و گروت یاری نماید .

Summary
Aggregate Rating
no rating based on 0 votes
Brand Name
گروت
Product Name
گروت
برگشت به بالا