رفتن به محتوای اصلی

با ما تماس بگیرید

آدرس: شهرک صنعتی کوهپایه
info@vestashimi.com
تلفاکس: ۳۶۶۵۰۷۰۱- ۰۳۱

موقعیت مکانی ما

۰۳۱-۳۶۶۵۰۷۰۱ EN info@vestashimi.com

آب بندی استخر

 

تعمیر و نگهداری استخرهای خصوصی و عمومی یکی از مهمترین وظایف نگهداری بعد از ساخت آنها می باشد.زیرا استخرها عموماً از موادی مانند سیمان ساخته می شوند و نفوذ پذیر هستند و آب به راحتی از آنها عبور کرده به لایه های زیرین نفوذ می کند. آنها به عنوان مخازن آب عمل می کنند و حاوی مقدار زیادی آب هستند، باید به طور ایمن ساخته شوند و این مقدار آب به میزان زیاد و به بهترین شکل و بدون ذرات جمع آوری می شود. در این مقاله به ضد آب بودن استخر یا آب بندی استخر اشاره خواهیم کرد و سعی میکنیم مطالب بسیار ارزنده ایی را راجع به ایمن سازی استخر در اختیار شما قرار دهیم.هنگام آب بندی استخر، مهم است که اطمینان حاصل شود که هیچ بخشی از استخر نادیده گرفته نمی شود و تمام قسمت های مورد نظر از جمله کف استخر، دیواره های استخر و لبه های استخر آب بندی شده است و دیگر هیچ آبی حتی یک قطره هم به زیر استخر نفوذ نمیکند.

 

روش های آب بندی استخر

در این قسمت از مقاله می خواهیم روشهای آب بندی استخر را برای شما کاربر عزیز و گرامی توضیح دهیم.یکی از مهمترین مراحل ساخت استخر،سازههای مثل هم بوده که آب زیادی را جمع کرده،عایق کاری و عایق رطوبتی میباشد.که بسته به سازه میتوان با مواد خاصی این کار را انجام داده واین سازه را به اصطلاح آب بندی کرد.توجه داشته باشید که آب بندی استخر که بسته به کاربرد و سازه می توان با مواد خاصی این کار را انجام داد و این سازه را آب بندی کرد. عایق رطوبتی استخر با کاشی یکی از روشهای تاسیس شده در این فرایند کاشی است.که معمولا برای استخرهای خصوصی کاربرد داشته واز آن استفاده میکنند.در نتیجه هزینه بیشتری دارد.توجه داشته باشید که با این روش نظافت استخر نیز بسیار آسان می شود.ضمن این که کاشی کاری در استخر باعث زیبایی چند برابر آن میشود.استفاده از کاشی برای محیط استخر نیز رواج بسیاری دارد، در این صورت نیازی به کاشی کاری فضای داخلی و کف استخر نیست و می توان کف استخر را به روش های دیگری ضد آب یا آب بندی کرد. به این ترتیب، لبه بیرونی استخر از رشد جلبک و باکتری در امان میماند.

 

آب بندی سنتی استخر با روش آستر

در روش سنتی آب بندی استخر با روش آستر، در این روش باستانی عایق رطوبتی استخر که به خوبی توسط متخصصان قابل رسیدگی و پیگیری میباشد مهندسین در این زمینه اطلاعات کافی دارند.این روش علیرغم ویژگی سنتی خود دارای مزایای فراوانی است، در این روش در حین رنگ آمیزی همراه با ماسه و آب، ماده خمیر مانندی از گچ یا آهک درست کرده که کار مواد را انجام می دهد.مواد به دست آمده با همه شرایط سازگار است و برای آب بندی استخر بسیار مناسب می باشد همچنین مقاومت بالایی در برابر نفوذ آب ناشی از نشت به زیر زمین دارد.وقتی از این مواد برای آب بندی استفاده می کنیم فضای خالی در زمین پر می شود و با این کار منافذ و سوراخ ها بسته میشوند و لایه ای ضدآب و بادوام ایجاد می کنیم که به لایه قبلی می چسبد. در نتیجه از ورود آب به زیر استخر جلوگیری می کند در این فرایند از آب بندی استخر با چسب های با کیفیت و مرغوب استفاده می شود.این چسبها به صورت مایع و رنگ شیری دارد که پس از کار کاملا بی رنگ می شوند.

 

 

آب بندی استخر

آب بندی استخر

عایق رطوبتی برای استخر چیست و چگونه انجام می شود؟

 

در این قسمت می خواهیم درباره عایق استخر توضیح دهیم سعی خواهیم کرد درباره تاثیر چسب هایی که استخر را عایق می کنند نیز مطالبی را در اختیار شما قرار دهیم.چسب هایی وجود دارد که استخر آب را برای شما به بهترین نحو آب بندی میکند. این چسب در برابر سرما، گرما و آتش مقاوم است و آسیبی نمی بیند. این چسب را می توان به راحتی بر روی تمامی سطوح عمودی و افقی چسباند و نگران نفوذ آب نباشید. هنگام استفاده از این چسب، به خاطر داشته باشید که در صورت وجود جلبک و رسوبی که از آب راکد بوجود آمده است، استخر باید کاملا تمیز شود و سپس این محلول برای آب بندی استخرها استفاده می شوند.
چسبهای کاشی ضد آب برای استخر با نام دیگری به اسم دیگری مانند چسب نانو استفاده می شود. چسب نانو یا چسب کاشی ضد آب از پلیمرهای تقویت کننده ساخته شده است که در حمام، سونا و جکوزی نیز کاربرد داشته و استفاده می شود. خاصیت چسبندگی این چسب ها زیاد است و با وجود این خاصیت، احتمال چسبیدن به هر سطحی وجود دارد. که باعث ضد آب شدن تمام مکانها می شود. چسبهای نانو مواد مورد استفاده برای ضد آب بودن استخر بسیار کاربردی و ساختار بسیار مهمی دارند.این مواد با بهترین مواد ساخته می شوند و بهترین مواد در آن بکار میرود. بنابراین با وجود پیچیدگی در ساختار، می توان آنها را عایق مهمی در برابر رطوبت دانست و از آنجایی که این مواد ارزش بالایی دارند، قیمت نسبتاً بالاتری دارند و به همین دلیل است که از آنها برای استخرهای سطح پایین تر و اندازه های کوچکتر استفاده می شود.عایق رطوبتی استخر به روشهای مختلف ساخته میشوند. این روش عایق رطوبتی مناسب برای استخرهای کشاورزی است و نمی توان از آن به عنوان عایق رطوبتی استخر استفاده کرد،ضمن این که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد. از این عایقها می توان به عنوان بستر آبی برای استخرهای بزرگ پرورش ماهی یا کشاورزی استفاده کرد. مخازن آب در سایزها و ضخامت های مختلف ورق های به اسمهای مختلف در بازار موجود است که می توان با توجه به مواد به کار رفته در استخر انتخاب و استفاده کرد.یکی از مشکلات این روش این است که نمی توان از آنها در شیب های تند ۹۰ در جه استفاده کرد، همچنین خواص آنها برگشت ناپذیری، بستر سازی و رشد جلبک میباشد.

رنگ و پوشش برای آب بندی استخر

 

استفاده از رنگ و پوشش برای آب بندی استخرها به عنوان روشی ارزان و مقرون به صرفه برای صاحبان استخر شناخته شده است. با این روش استخرها با رنگ آب بندی می شوند که البته باعث افزایش طول عمر آنها نیز می شود. ولی این مدل از رنگها ماندگاری کوتاه تری خواهد داشت. و هر چند سال یکبار رنگ آمیزی استخرها باید تکرار شود.در زمان آب بندی استخرها با رنگ باید دقت شود که تا حد امکان رنگ روی کف و دیواره استخر خشک شود. استفاده از رنگ برای آب بندی استخرها روشی سریع و آسان است که باید با دقت زیادی انجام شود. اگر سطح استخر مورد نظر قبلاً به همین روش آب بندی شده است، به یاد داشته باشید که اگر این نادیده گرفته شود، رنگی که پوست شده و قدیمی است باید تمیز شود. و لایه های اضافی باقی مانده روی سطح استخر برداشته نشود، سطح نهایی ناصاف و لایه های باقیمانده روی سطح کار صاف می شود. منظره جالبی وجود ندارد قبل از آب بندی استخر باید توجه داشت که تمام قسمت های آسیب دیده باید تعمیر و سپس آب بندی شوند.هرگونه ترک و یا شکاف را می توان با مواد مخصوص تعمیر استخر پر کرد علاوه بر این، سطح استخر باید از مواد چسبیده، جلبک و رسوب پاک شود و با اسیدهای مخصوص تمیز شود.تا بتوان به راحتی از رنگهای مخصوص برای عایق بندی استخر استفاده کرد. در این روش می توان از سه نوع رنگ برای آب بندی استخرها استفاده کرد.

رنگ سیمانی برای عایق رطوبتی استخر

رنگ های سیمانی معمولاً برای استخرهای بتنی استفاده می شود و نوع رنگ استفاده شده در آنها سیمانی رنگی است. این رنگ ها قیمت پایین تری دارند. در مقایسه با رنگ های دیگر بسیار ارزانتر هستند.

 

رنگ پلیمری کلردار برای عایق رطوبتی استخر

 

نسبت به سایر رنگ های آب بندی استخر بسیار پرکاربرد و نسبتاً صاف هستند این رنگ ها چسبندگی بالایی دارند و مقاومت آنها در برابر آب و رطوبت بسیار بالاست.
رنگ اکریلیک برای درزبندی استخر بسیار مناسب بوده ،رنگ اکریلیک یکی از رنگ های کم دوام است که هر چند سال یکبار نیاز به تعویض یا تجدید دوباره دارد، این رنگ به عنوان روکش استاندارد استخر استفاده می شود و عمر مفید آن پنج تا ده سال است.به همین دلیل مورد استقبال افراد زیادی قرار میگیرد.

 

عایق رطوبتی استخر

 

عایقهای رطوبتی استخر مانند چسب ضد آب برای این کار مناسب است. چسب پلیمری بتن بر پایه رزین با هدف افزایش چسبندگی بتن، چسبندگی ملات بتن جدید به بتن قدیمی، کاهش چسبندگی بتن، نفوذپذیری بتن، افزایش مقاومت فشاری و کششی بتن، افزایش مقاومت بتن در برابر یخ زدگی و ضد باکتری برای آب بندی استخر مفید و موثر می باشد.در ساختار استخرها می توانید از چسب های بسیار مقاوم برای بتن و مخصوصا قطعاتی که در نزدیکی آب قرار دارند استفاده شود. استفاده مدت طولانی از مکان هایی مانند استخرها و جکوزی ها به دلیل نفوذ ناپذیری آب از موادی مانند رزین استفاده میشود. مراحل عایق رطوبتی استخر را این طور می توان بیان کرد. با مواد عایق رطوبتی در مرحله اول ،عایق رطوبتی سازه استخر، ابتدا باید به عایق رطوبتی سازه بتنی استخر یا پوسته استخر با استفاده از روان کننده های فوق العاده و ژلهای مربوط به عایق کردن استفاده مشود.انواع درزگیرهای مربوط به فشار بیش از حد، برای آب بندی استخر استفاده می شود.در انتخاب بهترین چسب کاشی توجه به این نکته ضروری و لازم است که بسته به نوع کاشی و محل استخر باید از چسب های مختلفی استفاده شود. در صورتی که محل قرارگیری استخر دارای مکانی با دمای بالا و داخل ساختمان نباشد، توصیه می شود از بهترین چسب برای عایق رطوبتی استخر، که بسیار باکیفیت و مقاوم می باشد استفاده کنید. موقع استفاده از عایق برای استخر به استاندارد بودن و تاریخ انقضای آن توجه لازم را داشته باشید.

 

 

سخن پایانی

 

وستا شیمی با معرفی و فروش تخصصی انواع محصولات و تولیدکنندگان عرصه مواد شیمیایی ساختمانی می کوشد تا نیاز صنعت را در زمینه شبکه توزیع و خرید تخصصی بر آورده نماید. همچنین وستا شیمی امکان مقایسه کیفیت و قیمت محصولات مختلف را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد تا آن ها را در زمینه هایی مانند : چسب کاشی، چسب سرامیک، چسب پرسلان، چسب بتن، چسب آب بندی، آب بندی استخر، چسب بلوک سبک، چسب هبلکس، چسب ضد اسید، ملات ضد اسید، عایق رطوبتی، پودر بند کشی، چسب اپوکسی، زرین اپوکسی، کاهگل، گروت، خمیر کاشت میلگرد، پرایمر ساختمانی، پرایمر رنگ، پرایمر کاغذ دیواری،  چسب سنگ، چسب اسلب، آب بندی پشت بام  یاری نماید .

 

 

 

 

 

Summary
product image
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
no rating based on 0 votes
Brand Name
شرکت وستا شیمی اسپادانا
Product Name
آب بندی استخر
برگشت به بالا