رفتن به محتوای اصلی

با ما تماس بگیرید

آدرس: شهرک صنعتی کوهپایه
info@vestashimi.com
تلفاکس: ۳۶۶۵۰۷۰۱- ۰۳۱

موقعیت مکانی ما

۰۳۱-۳۶۶۵۰۷۰۱ EN info@vestashimi.com

گروت

این محصولات بر پایه آب ، سیمان و ماسه است . گروت ها خصوصیات متفاوتی دارن که همین امر با عث شده تا آن ها کاربرد های متفاوتی نیز داشته باشند . قبل از خرید گروت باید به کاربرد و موارد مصرف توجه کرد چرا که گروت پایه سیمانی و گروت های اپوکسی دو و سه جزئی هستند و کارایی هر کدام با یک دیگر متفاوت است .

انواع گروت‌ها

این محصولات انواع گوناگونی از جمله :  گروت‌های منبسط شونده بر پایه سیمان ، گروت‌های سیمانی اصلاح شونده ، گروت‌های اپوکسی دوجزئی و یا سه ‌جزئی ، گروت‌های آماده منبسط شونده می باشند . در نظر داشته باشید که هر کدام از این محصولات عملکرد متفاوتی دارن و بسته به شرایط مورد نیاز استفاده می شوند . این محصولات به صورت پودر خشک دسته بندی می شوند هم چنین در هنگام ترکیب با آب دارای خصوصیات ویژه انبساط حجمی دو مرحله ای است .

گروت‌های پلیمری‌ : گروت‌های سیمانی اصلاح‌شده با مواد پلیمری دارای دو جزء است که در هنگام گروت ریزی کافی است این دو جزء با هم مخلوط شوند . خصوصیات گروت‌های پلیمری شامل‌ :  مقاومت کششی و خمشی بالا‌ ، خاصیت آب‌بند کنندگی مطلوب‌ ، مقاومت سایشی بالا‌ ، پیوندی قوی با زیرسازی معدنی‌ ، مقاومت بالا در برابر اثر آب ‌شور دریا‌ می باشد .

گروت‌های اپوکسی‌ : گروت اپوکسی شکل‌پذیر و بدون حلال و شامل ۳ جزء است که در هنگام مصرف کافی است ۳ جزء باهم مخلوط شوند . خصوصیات گروت‌های اپوکسی شامل : از ویژگی‌های گروت اپوکسی استحکام و چسبندگی بالای آن است که علاوه بر بالا بودن مقاومت‌های مکانیکی و شیمیائی ، ماده‌ای ایده‌آل جهت انواع کارهای تعمیراتی و نصب ماشین‌آلات فوق سنگین که نیاز به چسبندگی زیاد و مقاومت‌های فشاری و خمشی بسیار بالا دارند است . خصوصیات اصلی این نوع گروت‌ها شاما : سخت شدن سریع سازه که بستگی به دمای محیط دارد‌ ، مقاومت در برابر ارتعاشات شدید‌ ، قابلیت بالای چسبندگی به زیر کارهای معدنی و فولادی‌ ، سخت شدن بدون جمع شدگی‌ و مقاومت در برابر حملات شیمیایی مقاومت مکانیکی بالا‌ می باشد .

 روش‌ های گروت ‌ریزی

به‌ طور کلی دو روش گروت ریزی در داخل حفرات وجود دارد که شامل موارد زیر است . گروت یا ملات خشک:  در این روش ملات با استفاده از نیروی تراکمی جایگذاری می‌شود . گروت سیال:  به علت روانی در هنگام ریختن، گروت خودبه‌خود جایگذاری می‌شود . روش گروت سیال در محل‌هایی که حفرات تقریباً بسته و مسدود و غیرقابل دسترسی بوده و بیرون از آن گروت کاری به‌راحتی امکان‌پذیر نیست کاربرد فراوان دارد .

روش عمومی مصرف و اجرا :

‌سطوحی مورد نظر جهت گروت ریزی ، باید از هر گونه آلودگی روغنی‌‌ ، گرد و خاک پاک باشد . به مدت ۲ تا ۳ ساعت قبل از گروت ریزی باید سطوح را کاملاً غرقاب نموده و در زمان گروت‌ ریزی باید آب اضافی را از روی سطح خشک کرد . صفحات ستونی که قرار است زیر آن‌ ها گروت وارد شود باید از آلودگی کاملاً پاک‌ شده و روی آن‌ها سوراخ‌هایی برای خروج هوا تعبیه شود . فضایی که قرار است از گروت پر شود باید به نحوی قالب‌ بندی شود که هیچ‌ گونه نشت رطوبت از آن اتفاق نیفتد . مخلوط گروت مطابق دستورالعمل مربوطه که روی بسته‌بندی آن درج ‌شده است آماده شود .

برگشت به بالا