رفتن به محتوای اصلی

با ما تماس بگیرید

آدرس: اصفهان، خیابان میر، کوی ۳۰، مجتمع میر، واحد ۱۴
info@vestashimi.com
تلفاکس: ۳۶۶۵۰۷۰۱- ۰۳۱

موقعیت مکانی ما

۰۳۱-۳۶۶۵۰۷۰۱ info@vestashimi.com
عایق رطوبتی
ویژگی ها
  • مقاومت در برابر فشارهای مثبت و منفی
  • مفاومت در برابر نور خورشید
  • مقاومت مکانیکی بالا

 

شرح محصول

این محصول دو جزیی بوده و از یک بسته پودر و یک مایع مکمل تشکیل گردیده

و با استفاده از مواد پلیمری و الیاف مسلح گردیده است

و یک نوع سیستم آب بندی مطمئن و دائمی می باشد که بعلت 

خواص منحصر به فرد خود مانند آب بندی سطوح بتنی و سـازه های  سیمانی

در برابر فشارهای مثبت و منفی آب مقاوم بوده و با چسبندگی 

بسیار مطلوب به سطوح زیر کار، جلوگیری از ترک خـوردگی، مقاومت مطلوب

و کاهش جذب انرژی خورشیدی برای آب بندی کلیـه سطـوح بتنی از قبیل

تونل ها، اسکله ها، خطوط انتقال آب چاله های آسانسور، استخرها، عایق بام،

آب بندی تصفیه خانه های فاضلاب، مخازن آب و … مناسب می باشد

و جایگزین بسیار مناسب و مطمئن بـرای ایزوگام یـا قیرگـونی می باشـد.

نحوه مصرف

1- زیـر سازی 

ابتدا سطح زیر کار را عاری ازهرگونه ذرات گرد و غبار و چربی و … نمایید.

 

۲- نحـوه مصرف پک آب بنـدی در محیط های داخلی 

(حمام، دستشویی، پاسیو، آشپزخانه، چاله های آسانسور)

ابتدا حدود ۲ لیتر از مایع BV230 را با کمی پودر مخصوص آن با هم مخلوط کرده به حالت 

دوغاب در می آوریم و با استفاده از قلمو یا غلتک روی سطح کار را کاملاً آغشته می نماییم. 

پس از خشک شدن، مابقی پودر و مایع را با کمی آب مخلـوط کرده و به صورت خمیر  

در می آوریم و دست دوم را روی سطح کار اجرا می کنیم و پس از خشک شدن در صـورتی 

که ترک های مـویی مشاهده گردید، مجدداً با قلمو همانند دست اول دوغاب را بر روی سطح 

اعمال می کنیم و پس از آن اقدام به نصب کاشی و سرامیک می نماییم.

 

قابل ذکـر است در مکانهایی مانند چالـه های آسانسور کـه ممکن است

آب هنوز از بعضی از نقاط وارد چاله شود، ابتدا با زودگیر، راههای نفوذ آب

به چاله را مسدود نموده، پس از خشک شدن، عملیات اجـرای پک آب بندی را آغاز می کنیم.

 

۳- نحوه اجرا در محیط هایی مانند پشت بام، استخر، سونا و جکوزی ابتدا دو لیتر از مایع BV230 را با کمی پودر مخصوص آن با هـم مخلوط نمـوده و بـه حالت دوغاب در می آوریم و با استفاده از قلمو و یا غلتک روی سطح کار را کاملاً آغشته می کنیم. سپس از توری های پلاستیکی بـا روزنـه های حدود یک میلی متر استفاده کـرده و روی سطح کار می کشیم . پس از خشک شدن، مابقی پودر را با مابقی مایع اگر اضافه آمـده به همراه آب مخلوط کـرده و به ضـخامت ۲ میلی متر روی سطـح کـار بـا کاردک اجـرا می نماییـم.

شرایط بسته بندی و نگهداری

تاریخ انقضا: یک سال پس از تولید

نگهداری: این محصول در یک بسته ارائه می گردد و بایستی در دمای ۱۰ الی ۴۰ درجه سانتیگراد. به دور از حرارت، رطوبت و تابش نور خورشید.

آب بندی یکی از کارهایی است که برای خرید چسب آن باید بسیار دقت به خرج داد. چرا که در صورت بروز رطوبت و نفوذ مایع به بیرون مشکلات بسیار زیادی به وجود می آید.

در گذشته و حتی در حال حاضر از قیر و گونی جهت عایق رطوبتی پشت بام استفاده می شود

اما جالب است بدانید که برای عایق بام نیز می توانید از چسب آب بندی استفاده کنید. چرا که این چسب ها دقیقا برای جلوگیری از رطوبت ساخته شده اند

و در حالت کلی استحکام بسیار بالایی دارند.

از چسب آب بندی حتی در استخرها نیز استفاده می شود.

زمانی که می خواهند دیواره های شکسته شده را چسب کاری کنند این مورد می تواند پیشنهاد بسیار خوبی به شمار بیاید.

از این عایق ها برای جلوگیری از خسارات احتمالی استفاده می شود.

چرا که در تمام طول زندگی ما، مایعات و رطوبت حاصل از آن ها باعث ایجاد خرابی های در وسایل می شود.

به همین دلیل برای پیشگیری از هزینه های زیاد ناشی از خرابی بنا و وسایل داخل آن باید از چسب های عایق استفاده کنیم.

با این کار در واقع خود را در برابر ضررات احتمالی بیمه کرده ایم و با خیالی آسوده می توانیم به زندگی خود ادامه دهیم.

چون همانطور که می دانید خراب شدن قسمتی از خانه و حتی مکان های دیگر، علاوه بر ضررهای مالی باعث درگیر کردن ذهن و اتلاف وقت شما می شود.

به همین علت پیشگیری از این اتفاقات منفعت های زیادی را به دنبال دارد.

شرکت وستا شیمی با تولید محصولات عایق بسیار با کیفیت توانسته است شما را در این امر یاری رساند

و باعث شود کمی خیالتان از این بابت راحت تر شود. به همین دلیل است که

به شما پیشنهاد می شود با انداختن نیم نگاهی به محصولات این شرکت، انتخاب خود را طبق نیازی که دارید انجام دهید

و سپس خرید خود را ثبت نمایید.

نکته

نکته ۱:

بـه دلیل اینکه همیشه ترک ها در گوشـه های عمودی یا افقی اتفاق می افتـد، سعی نمایید هنگام اجرا، توری در گوشه ها، به هیچ عنوان قطع نشود و حدود ۵۰ سانتی متر به دیوار مجاور خود کشیده شود.

 

نکته ۲:

اگر پس از خشک شدن، روی سطح کار، ترک های مویی دیده شد، از همان دوغاب دست اول کمی درست کرده و کلیه ترک ها را با قلمو و یا غلتک پُر کنیـد. 

 

نکته ۳:

پـس از خشک شدن دست دوم، شما می توانید اقدام بـه نصب سرامیک نمایید یا اینکه اگر قرار به نصب سرامیک نبود، حداکثر تا ۱۰ روز، استخر را آب گیری ننمایید تا به مقاومت نهایی خود برسد.

 

ضمنـاً هنگام اجرای پک آب بندی درمحیط های خارجی، حتماً هوا باید حداقل یک هفتـه بارانی نباشـد.

چسب آب بندی

همان طور که می دانید این چسب ها انواع مختلفی دارد که هرکدام برای مصارف مختلفی استفاده می شود . آب بندی مراکزی که دائمآ در برابر آب و رطوبت قرار دارن امری ضروری است . در خیلی از مواقع عدم آب بندی و عایق کاری صحیح  مراکز مشکلات فرآوانی را برای ساکنین و یا صاحب کار ها به وجود آورده است . چسب آب بندی بدون نیاز به تخریب است و جایگزین قطعی قیر و عایق های سنتی می باشد هم چنین این محصول بر پایه رزین های آکریلیک و با بهره ­گیری از تکنولوژی نانو ساخته شده است و قابلیت ترکیب در هر نوع دوغاب را دارد و پس از اجرا پیوندی قوی با سازه ایجاد می کند .این چسب هم مانند بقیه چسب ها برای مصارفی هم چون : کانال های آب ، کف سالن های صنعتی ، باند فرودگاه ها ، آب بندی سرویس بهداشتی  ، سدها ، حمام ، استخر ، چاله آسانسور ، پشت بام ، پایه پل ها و ستون ها استفاده می شود . در هنگام استفاده از این محصولات برای گرفتن نتیجه مطلوب باید میزان مصرفی این چسب ها ۱۰ الی ۱۵ درصد وزن سیمان مصرفی باشد هم چنین برای ضخامت های کم بهتر است یک پیمانه چسب بتن را با یک پیمانه آب مخلوط کرده و استفاده کنید . این نکته را در خاطر داشته باشید که موقع استفاده نسبت چسب و نیرو را در نظر بگیرد یعنی هرچه نیرو بر سطح یا محیط استفاده شونده زیاد باشد باید ضخامت ملات را بیشتر نمایید . توصیه می شود برای ایجاد استحکام بیشتر از محلول رقیق شده چسب قبل از چسباندن ملات استفاده شود .  نکته ی دیگری که این چسب ها را متمایز کرده شدت مقاوم این مواد به و اشعه UV و گاز CO2  بوده است . این محصولات به دلیل معطر، ضد خزه، جلبک و باکتری بوده و اجازه رشد و تجمع به این گونه موارد را نمی دهد بهتر است بدانید این چسب ها فشار های منفی و مثبت آب را به راحتی تحمل نموده و به عنوان ماده ای همه کاره در صنعت ایزولاسیون شناخته می شود . این محصول را می توان به صورت خالص و بدون ترکیب با دوغاب سیمان جهت رزین نمودن کلیه مکان ها و نماهایی که رنگ و ظاهر کار نباید تغییر کند استفاده کنید به خاطر داشته باشید این چسب را می توانید با قلمو یا پیستوله بر روی سطح مورد نظر اعمال کنید . بدیهی است که استفاده از این محصولات برروی سطوح نفوذ ناپذیری مانند سنگ های صیقلی و از قبل رزین شده ، سطح لعاب دار کاشی و سرامیک ، چوب غیر خام و کلیه سطوحی که با رنگ یا افزودنی های پایه نفتی از قبل کاور شده اند ، به صورت مستقیم امکان پذیر نمی­باشد . بنابر این قبل از اجرا می بایست این لایه ها بردارید . در آخر شما می توانید برای خرید هر مدل از این چسب ها به سایت وستا شیمی مراجعه نمایید یا با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و از مشاوره رایگان این مجموعه بهره مند شوید .

عایق رطوبتی

زمانی یک مکان دچار فرسودگی می شود که نم و رطوبت داخل اجزای آن محیط نفوذ کند . چرا که پوسیده شدن و فرسایش محیط در اثر نفوذ نم و رطوبت باعث کم شدن عمر مفید آن محیط می شود به علاوه نفوذ نم به دیوارها و کف موجب نشست آن ها یا طبله شدن می شود که اولین عواقب آن رشد باکتری و قارچ در آن محیط هاست که باعث ایجاد بوی نا مطبوع می شود و محیط هم از نظر بهداشتی هم دیگر سالم نباشد .

فضاهایی که در ساختمان ها عایق بندی می شوند

از جمله فضا هایی که در ساختمان می توانید از عایق ها استفاده کنید شامل : پشت بام ، پارکیگ ، حیاط ، استخر ، حوض ، دیوارها ، کف دست شویی ، کف حمام ، آشپزخانه و سایر قسمت هایی از ساختمان که با لوله کشی آب و مسیرهای عبورکننده آب در تماس اند را می توان عایق کاری کرد . در مواقعی که صاحب کار ها به هر دلیلی تمایل به استفاده از عایق ها ندارند شما می توانید از روش زه کشی به عنوان جایگزین استفاده کنید .

زه کشی  و انواع آن

 شاید این سوال برای برخی ها پیش بیایید که زه کشی چیست ؟ زه کشی یعنی خارج کردن آب سطحی یا زیر زمینی ساختمان . این روش باعث جلوگیری از نفوذ نم و رطوبت در محیط مورد نظر شد ه تا ساختمان دچار آسیب نشود . زه کشی انواع مختلفی دارد که شامل : زه کشی لبه ای ، زه کشی سفره ای ، زه کشی فتیله ای ، زه کشی صفحه ای و عایق رطوبتی و حرارتی می باشد .

عایق رطوبتی و حرارتی

بیشترعایق های ساختمانی که در حال حاضر استفاده می شوند دارای پنل‌هاي نسبتاً ضخيم يا فومهاي ساخته شده از مواد متخلخل آلي و معدني مثل فايبرگلاس ، الياف معدني ، پلي ‌يورتان و پلي استايرن می باشد . عایق های جدید تر شامل پنل هاي خلأ و هواژل ها هستند كه توانسته اند بهترين عملكرد را  در زمينه ي عايقهاي ساختماني ایفا کنند بهتر است . با توجه به این که این محصولات عمل کرد خوبی را در زمینه ساخت و ساز دارن ولی قیمت آن ها تا حدودی بالاست که شما باید بر حسب نیاز از این عایق های جدید استفاده کنید .

عایق کردن ساختمان

برای عایق کردن ساختمان با استاندارد های موجود لایه های زخیمی از عایق ها مورد نیاز است . برای بهتر متوجه شدن این موضوع به مثال رو به رو دقت کنید . به عنوان مثال یک خونه با استاندارد های فعلی را در نظر بگیرید این ساختمان مجهز به تجهیزاتی است که مصرف انرژی را تا حدی کم می کند اگر شما به خواهید مصرف انرژی تان را از این مصرفی که هست کم تر کنید باید از عایق های معمولی با ضخامت بيش از ۳۰ سانتيمتر براي ديوارها و ۵۰ سانتيمتر براي سقف و نيز شيشه هاي سه جداره با هوا و چارچوبهاي خاص استفاده کنید . شما می توانید برای انجام عایق به سایت وستا شیمی مراجعه نمایید

 

Summary
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
no rating based on 0 votes
Brand Name
چسب آب بندی - عایق رطوبتی - عایق بام - پک آب بندی دو جزیی (BV230)
Product Name
چسب آب بندی - عایق رطوبتی - عایق بام - پک آب بندی دو جزیی (BV230)
برگشت به بالا