رفتن به محتوای اصلی

با ما تماس بگیرید

آدرس: شهرک صنعتی کوهپایه
info@vestashimi.com
تلفاکس: ۳۶۶۵۰۷۰۱- ۰۳۱

موقعیت مکانی ما

۰۳۱-۳۶۶۵۰۷۰۱ EN info@vestashimi.com

چسب اسلب

 

چسب اسلب یک چسب کاشی و سرامیک با کیفیت است.برای چسباندن انواع سنگ، سرامیک پرسلان و کاشی بر روی سطوح مختلف به شکل افقی یا عمودی، نیاز به استفاده از چسب مخصوص اسلب خواهید داشت. کیفیت بسیار بالای چسب های مخصوص اسلب به گونهای است که عملکرد خود را برای چسباندن سنگ های مصنوعی و طبیعی در محیط های داخلی و خارجی ساختمان، به خوبی نشان می دهد. علاوه بر این با توجه به اینکه برخی از مکان ها مانند استخر، جکوزی و حمام برای چسباندن انواع کاشی و سرامیک نیاز به استفاده از محصولات با کیفیت دارند، خرید چسب مخصوص اسلب، تولید شده تحت استانداردهای لازم از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

کاربرد چسب مخصوص اسلب

امروزه شرایطی به کار می رود که برای تولید چسب مخصوص اسلب علاوه بر کاربرد آسان آن ها، سرعت اجرای بالا نیز در نظر گرفته شود. استحکام و مقاومت بسیار بالا و چسبندگی ایده‌ آل چسب مخصوص اسلب این امکان را به مهندسان و ناظران میدهد که با به کار بردن آن ها در شرایط مختلف، بازدهی ایدهآلی دریافت کنند. چسب مخصوص اسلب با توجه به شرایطی که در تولید آن به کار میرود، قابلیت استفاده برای کاشی کاری بر روی سطوح سیمانی و گچی را خواهد داشت.

 قبل از تولید این چسب ها از ترکیب سیمان، ماسه نرم و آب برای نصب کاشی ها استفاده می شد. این مواد با درصد مناسب ترکیب و ملات نصب کاشی تهیه شد. کار با این چسب آسان نبود و مشکلاتی داشت. یکی از مهمترین موارد، پروسه طولانی نصب کاشی و سرامیک بود که هزینه ها را بسیار افزایش داد. با پیشرفت صنعت پتروشیمی بهترین چسب کاشی با ترکیبات جدید روانه بازار شد. این ماده از ترکیب مواد پلیمری و سیمان پرتلند تهیه شده و عملکرد بسیار ساده تری دارد. مهمترین ماده در چسب اسلب رزین اکریلیک است که نوعی ماده پلیمری است. این ماده ضریب چسبندگی بسیار بالاتری نسبت به ملات دارد

 

مزایای چسب اسلب

در مقایسه با ملات سیمان، چسب اسلب به مراتب بهتر است. چسب کاشی استحکام چسبندگی بسیار بالاتری دارد و در زمان بسیار کمتری اعمال می شود. کار با این چسب ها نسبت به ملات سیمان بسیار راحت تر است و ریزش و آشفتگی زیادی ایجاد نمی کند.

 چسب اسلب این قابلیت را دارد که ظریف تر و نازکتر شود. در مقایسه با ملات های قدیمی، این چسب ها ضخامت بسیار کمتری دارند و بار اضافی به سازه وارد نمی کنند. در عین حال حجم اضافی ساختمان را اشغال نمی کنند. این مورد در ساختمان های قابل حمل بسیار بیشتر خود را نشان می دهد.

 این ماده استحکام چسبندگی خود را برای مدت طولانی تری حفظ می کند و بسیار بادوام است، علاوه بر این چسب اسلب ضد باکتری بوده و از نظر سلامت قابل مقایسه با ملات های سنتی نیست. با توجه به این مزایا می توان گفت که ملات سیمانی قدیمی تقریباً بی استفاده بوده و در ساختمان سازی استفاده نمی شود.

 

  

مشخصات چسب اسلب

چسب های اسلب البته محصولات بسیار مهمی هستند که در بازار وجود دارند، اما نوع خاصی از آنها در واقع ما باندینگ اسلب را در بین بهترین چسب ها معرفی کرده ایم. انواع چسب پودری یک جزئی دو جزئی برای چسباندن محصولات مناسب است و محصول خاصی برای این کاشی نیست.

 

انواع چسب برای اسلب

این چسب ها به دسته های پودری، یک جزئی، دو جزئی و خمیری تقسیم می شوند. این چسب به دلیل استحکام بالا و خاصیت ارتجاعی بالا برای چسباندن کاشی های چینی بزرگ استفاده می شود. استفاده از این چسب ها برای پوشش کف و دیوارهای ساختمان امکان پذیر است. از این محصولات می توان به دلیل فرمولاسیون های متعدد آن در پاسیو، سیستم گرمایشی، استخر، سطوح و استفاده کرد.

 

انواع چسب اسلب

چسب کاشی ضدآب:

موارد استفاده این چسب برای زمانی است که کاشی یا سرامیک در مکان‌هایی که رطوبت دارند مثل آشپزخانه، سرویس بهداشتی و استخر استفاده می‌شود.

 

چسب کاشی استخری:

منظور از چسب کاشی استخری همان چسب کاشی ضدآب است که مقاومت زیاد نسبت به نفوذ آب و قابلیت تحمل دما در گستره‌های بالا و پایین را دارد که به انعطاف‌پذیری زیاد این چسب اشاره می‌کند. همین چسب کاشی استخری برای سیستم‌های گرمایش و سرمایش از کف هم مناسب است. برای سونا، جکوزی، آب نما و استخر هم استفاده می‌شود.

 

بهترین نوع چسب کاشی و سرامیک پودری

برای مقایسه چسب کاشی پودری شرکت‌های مختلف فقط می‌توان به مواد به کار رفته در ساخت این چسب کاشی‌ها اشاره کرد که همین مواد بر میزان چسبندگی این چسب‌ها و مقاومت‌پذیری آن‌ها تاثیر میگذارد. اما گزینه‌هایی مثل زمان استفاده چسب‌های پودری و نوع استفاده آن‌ها شبیه هم هست که در همه نوع چسب کاشی پودری باید آن را با آب و همزن با هم مخلوط کرد. حداکثر زمان قابل استفاده بودن این چسب‌ها ۱ ساعت است که با افزودن آب به چسب، چسب فعال میشود. برای هر شرکت سازنده میزان آب مصرفی متفاوتی روی بسته‌بندی درج شده که نهایتا بعد از کاشی‌کاری دوغاب برای بندکشی انجام می‌شود.

 

چسب اسلب برای سنگ

 سنگ اسلب از سنگ خام (سنگ بلوک) به دست می آید. سنگ تراش بزرگی است که ضخیم تر و بزرگتر از سایر سنگهای مورد استفاده در دیوارها و کف و نما است.سنگ ناهموار که به آن بلوک می گویند دارای ابعاد مکعبی مربع یا مستطیل است. وقتی سنگ خام به مرحله آماده سازی فرستاده می شود، بسیار غلیظ می شود. بنابراین با کاتر به سنگ هایی با ضخامت کمتر تبدیل می شود.

 سنگ های طبیعی که در طبیعت وجود دارند مانند تراورتن، مرمر، گرانیت و غیره را می توان به صورت اسلب مربع یا مستطیل فرآوری کرد.

 هر نوع سنگ طبیعی که ابتدا از کوه استخراج می شود به صورت بلوک است. سنگ اسلب در مقایسه با بلوک وزن و ابعاد منظم کمتری دارد بنابراین سنگ های اسلب نسبت به سایر سنگ ها کاربرد بیشتری دارند.

 

استفاده از چسب اسلب مخصوص برای سنگ اسلب

 دقت کنید انتخاب چسب اسلب یکی از عوامل مهم افزایش کیفیت کار و دوام سنگ های اسلب می باشد. چسب اسلب باید دارای ویژگی های قدرت چسبندگی، پیوستگی و مقاومت بالا در برابر نفوذ آب باشد. چسب سرامیک ها ترکیبی از سیمان، افزودنی های پلیمری ویژه و پرکننده های معدنی است که با الیاف سلولزی تقویت شده است. چسب های صفحه ای از تولیدکنندگان زیادی در بازار موجود است، حتما در هنگام خرید چسب مورد نظر به استانداردهای ملی و بین المللی این نوع چسب ها توجه کنید.

در حال حاضر شرایطی برای تولید چسب کاشی اسلب فراهم شده است که علاوه بر کاربرد آسان آن، سرعت بالای اجرا نیز در نظر گرفته شده است. استحکام بالا و چسبندگی بهینه چسب مخصوص کاشیها به مهندسان و سرپرستان این امکان را می دهد که با استفاده از آنها در شرایط مختلف به نتایج مطلوبی دست یابند. با توجه به شرایط به کار رفته در تولید آن می توان از چسب مخصوص اسلب برای پوشش سطوح سیمانی و گچی استفاده کرد.

 

نحوه‌ی استفاده از چسب اسلب

برای نصب کاشی‌های معمولی با ابعاد کوچکتر فقط کافیست که سطح مورد نظر تمیز شود و چسب پودری در یک سطل با پودر به خوبی با هم مخلوط شود و لایه‌ای نازک از چسب با ماله به سطح کشیده شود بعد کاشی یا سرامیک چسبانده شود. اما در نصب سرامیک پرسلان علاوه بر تمیز بودن سطح کار، ماله باید شیاردار متناسب با سایز سرامیک استفاده شود. سایز متناسب شیارهای ماله بیشتر از ۱۰ میلیمتر باشد و چسب را با ضخامت مناسب بر روی سطح پخش کنید. در هر مرحله دقت شود؛ از زمانی که چسب کاشی پخش میشود تا چسباندن سرامیک پرسلان بیشتر از ۳۰ دقیقه نشود. می‌توانید در ابتدا گیره‌های پلاستیکی ترازکننده را در فاصله‌های مناسب بر روی چسب قرار دهید. همچنین علاوه بر اجرای چسب پرسلان روی سطح کار باید به پشت سرامیک پرسلان خود با ماله چسب پرسلان با شیار ۶ میلیمتر کشیده شود و در مرحله بعد پرسلان را در جای خود قرار دهید. برای چسبندگی بهتر در حالی که اسلب را روی چسب فشار می‌دهید به آرامی در جای خود حرکت دهید. این کار باعث می‌شود که همپوشانی بهتری صورت گیرد و از جداشدگی جلوگیری شود. همتراز پرسلان‌ها را انجام دهید و ازهم‌سطح‌بودن کار اطمینان پیدا کنید. در مرحله آخر بندکشی را انجام دهید. به این نکته دقت کنید که به مخلوط چسب در حال گیرش آب اضافه نکنید که با این کار به مخلوط آسیب میزنید. برای همزدن از همزن برقی با دور کم استفاده کنید. مخلوط را ۳ تا ۵ دقیقه مخلوط کنید تا مخلوط یکنواختی ایجاد شود. این محصول مسمومیت سمی ندارد اما در حین کار باید ایمنی رعایت شود و از دستکش و عینک استفاده شود.

به این نکته دقت کنید که نصب کاشی و سرامیک یک کار تخصصی است. اگر چه، چسب اسلب کار را خیلی راحت کرده، اما نمی‌توانید به راحتی و بدون داشتن تجربه کف ساختمان‌ها را کاشی کنید، باید کار را به نصاب متخصص بسپارید.

شرح محصول

لطفاً قبل از استفاده به مطالب زیر توجه فرمایید:

چسب پودری CV400 مخلوطی از چسباننده های هیدرولیکی، سنگ دانه های معدنی، مواد افزودنی آلی و پلیمری همراه با الیاف سلولوزی مسلح شده می باشد.

این محصول به صورت دو جزیی می باشد که جهت چسباندن سنگ، پرسلان و اسلب طراحی شده و جهت استفاه بایستی حتما با مایع مکمل BV400 مخلوط و استفاده گردد.

 

روش مصرف

1- ابتدا محل مورد نظر را از هرگونه ذرات گرد و غبار، چربی و غیره تمیز نمایید.

۲- محتوی پودر را با ۴ لیتر مایع مکمل BV400 به همراه حدود ۸۰۰ سی سی آب ترکیب نمایید تا ملاتی خمیری شکل بدست آید.

۳- پس از مخلوط شدن، ۵ دقیقه برای قوام آمدن ملات صبر کنید.

۴- سپس با کاردک دندانه دار و با استفاده از روش اتصال دوبل، خمیر بدست آمده را بر روی سطح و پشت کاشی بکشید.

۵- با استفاده از ضربات یکنواخت و یا جابجایی اسلب، هوای باقیمانده بین سطح و اسلب را خارج کنید.

۶- بعد از ۴۸ ساعت از نصب، می توان اقدام به بندکشی نمود. در این مدت از فشار بر روی محصول نصب شده خودداری نمایید.

۷- برای چسباندن کاشی یا سرامیک بر روی کاشی های قدیمی، حتماٌ بایستی حداقل دو، سوم از سطح کاشی های زیرین خراشیده شود. به گونه ای که بدنه کاشی مشخص باشد و سپس اقدام به مالیدن چسب و عملیات کاشی کاری نمایید.

۸- در صورت نصب بر روی سطوح گچی و یا بلوک سبک، حتماً بایستی سطح زیرسازی شده و پس از زدن پرایمر، اقدام به نصب نمایید.

موارد کاربرد

این چسب جهت چسباندن سرامیک های سایز بزرگ، پرسلان، سنگ و اسلب با سایزهای بزرگ

بر روی کف و دیوار در کلیه سطوح داخلی و خارجی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

علاوه بر این می توانید از این محصول بر روی سطوح دارای سیستم گرمایشی، بالکن، پاسیو، استخر، سطوح گچی، بلوک های گچی و غیره استفاده نماییــد. 

مشخصات فنی

مشخصات فنی چسب پودری استاندارد اسلب CV400

حالت فیزیکی پـودر
رنـگ سفید
دمای مناسب نصب ۱۰ الی ۴۰ درجه سانتیگراد
زمان کارپذیری ۳۰ دقیقـه
زمان بـاز ۲۰ دقیقـه
زمان خشک شدن اولیه ۴۸ ساعت پس از نصب
زمـان بنـدکشی ۴۸ ساعت پس از نصب
مدت زمان نگهداری در فضای مناسب حداکثر یک سال پس از تولید
میزان مصرف

میزان مصرف این چسب به نسبت سطح زیر کار حدود ۳ الی ۵ کیلوگرم در هر متر مربع است.

شرایط بسته بندی و نگهداری

تاریخ انقضا: یک سال پس از تولید

نگهداری: در دمای ۱۰ الی ۴۰ درجه سانتیگراد. به دور از حرارت، رطوبت و تابش نور خورشی

 

سخن پایانی

 

وستا شیمی با معرفی و فروش تخصصی انواع محصولات و تولیدکنندگان عرصه مواد شیمیایی ساختمانی می کوشد تا نیاز صنعت را در زمینه شبکه توزیع و خرید تخصصی بر آورده نماید. همچنین وستا شیمی امکان مقایسه کیفیت و قیمت محصولات مختلف را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد تا آن ها را در زمینه هایی مانند : چسب کاشی، چسب سرامیک، چسب پرسلان، چسب بتن، چسب آب بندی، آب بندی استخر، چسب بلوک سبک، چسب هبلکس، چسب ضد اسید، ملات ضد اسید، عایق رطوبتی، پودر بند کشی، چسب اپوکسی، زرین اپوکسی، کاهگل، گروت، خمیر کاشت میلگرد، پرایمر ساختمانی، پرایمر رنگ، پرایمر کاغذ دیواری،  چسب سنگ، چسب اسلب، آب بندی پشت بام  یاری نماید .

 

 

 

 

 

Summary
product image
Aggregate Rating
no rating based on 0 votes
Brand Name
شرکت وستا شیمی اسپادانا
Product Name
چسب اسلب
برگشت به بالا