رفتن به محتوای اصلی

با ما تماس بگیرید

آدرس: شهرک صنعتی کوهپایه
info@vestashimi.com
تلفاکس: ۳۶۶۵۰۷۰۱- ۰۳۱

موقعیت مکانی ما

۰۳۱-۳۶۶۵۰۷۰۱ EN info@vestashimi.com

عایق بام :

آیا میدانید عایق بام چیست و چه کاربردهایی دارد ؟یکی از علت‌هایی که باعث می‌شود یک ساختمان خسارت ببیند و عمر آن کم شود رطوبت و آب است. به همین دلیل عایق بندی ساختمان در برابر آب و رطوبت بسیار اهمیت دارد .در واقع عایق کاری را اینطور می توان معنی کرد که پوششی محافظ برای پشت بام ،دیوار، کف و لوله در برابر آب و رطوبت است.

رطوبت توسط باران به وجود می‌آید و ممکن است از راه بدنه یا سطح دیوار و پی جذب ساختمان شود.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی عایق رطوبتی پشت بام برای افزایش طول عمر سیستم های سقف طراحی و اجرا می‌شود به همین دلیل استفاده از عایق بام امری ضروری به شمار می آید .در فصل زمستان به علت باران و برف ممکن است قسمتی از پشت بام ،آب جمع شود و بعد از مدتی علاوه بر این که باعث نشت در سقف شود از لابلای درز ها به داخل سقف درون منزل نیز راه پیدا کند و داخل ساختمان را از درون  زشت و ناخوشایند کند.

در گذشته های نه چندان دور برای عایق بندی پشت بام و جلوگیری از خراب شدن سقف های درون ساختمان از ایزوگام استفاده می‌کردند. ایزوگام مشکلاتی را ایجاد می کرد مثلاً در فصل زمستان امکان اجرای ایزوگام تا حدی وجود نداشت.و اینکه برای نصب ایزوگام خطراتی وجود داشت. به همین دلیل رفته‌ رفته ایزوگام و البته قبل از آن کاهگل جای خود را به عایق رطوبتی برای عایق بندی پشت بام به دلیل اجرای راحت آن داد.

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم  نم و رطوبت علاوه بر خساراتی که ممکن است از راه بدنه یا سطح دیوار و پی جذب به ساختمان بزند داخل ساختمان را نیز زشت میکند .

عایق های متداول برای پشت بام ها ، شامل قیروگونی ، ایزوگام ، پوشش های پلیمری مانند ترکیب اپوکسی و پلی اورتان و یا عایق های پایه آبی، که به عایق سفید بام مشهورند، می باشد.

 

مورادی که می توانید برای آن از عایق بام استفاده کنید :

آب بندی سقف

حمام و توالت

پوشش قیر و ترمیم آسفالت

عایق بندی باغ و استخر

پوشش سقف

نمای دیوار و ساختمان

سوله‌ها و مرغداری‌ها

گنبد مساجد

 

 نحوه استفاده از عایق بام :

عایق بام در واقع پودر پلیمری است که باید آن را با رنگ مخلوط کرد تا ترکیبی برای ایزوگام کردن سطوح به دست آورد. رنگی که مورد استفاده قرار می گیرد، باید از جنس پلیمر باشد تا پوشش به دست آمده از کیفیت بالایی برخوردار باشد. عایق سفید به راحتی قابل استفاده است و نسبت به ایزوگام های سنتی هم مزایای بسیاری دارد.

برای اینکه بدانیم عایق بام چیست و چگونه اجرا می شود، ابتدا باید با ترکیب آن آشنا شویم. به هنگام اجرای عایق بام باید در نظر داشت که به هیچ وجه نباید با پوست تماس داشته باشد و همچنین بوییدن آن هم منجر به بروز حساسیت می شود. به این نوع عایق، عایق اکریلیکی هم گفته می شود که بیشتر در پشت بام یا استخرها مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

عایق بام

عایق بام

 

 

خواص و اثرات عایق بام چگونه می باشد؟

صرفه جویی در اتلاف انرژی ساختمان تا ۴۵ درصد

امکان افزودن پیگمنت یا مستر رنگ جهت تولید عایق رنگی

سهولت اجرا بدون نیاز به تخصص

سادگی ترمیم و بهسازی نقاط آسیب دیده

قابلیت چسبندگی عالی به انواع سطوح زیر آیند

کاملاَ بهداشتی و عدم ایجاد آلودگی برای آب آشامیدنی

خواص انعطاف پذیری و الاستیسیته بسیار بالا

حفظ خواص کیفی و رنگی به مدت طولانی

مقاومت بالا در برابر آب و رطوبت

مقاومت بسیار بالا در برابر اشعه ماوراء بنفش

خنک نگه داشتن سقف در شرایط آب و هوای گرم

قابلیت تنفس عایق به لحاظ پایه آب بودن

جلوگیری از رشد میکروارگانیسم ها و قارچ و کپک

قابلیت شستشوی بسیار آسان توسط آب

قابلیت تردد پذیری سطح عایقکاری شده

وزن بسیار سبک تر نسبت به ایزوگام و قیرگونی

عدم اشتعال و آتش گرفتن در صورت ایجاد حریق

عدم ترک خوردن و پوسته شدن

مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی و محیطی و گازهای صنعتی موجود در هوا

بدون نیاز به اجرای مجدد ایزوگام یا آسفالت بر روی عایق 

انواع عایق بام :

این عایق در دو نوع عایق پلیمری و عایق اکریلیک به بازار عرضه و در اختیار مشتریان قرار می گیرد. 

عایق بام پلیمری :

عایق بام نوع پلیمری همانطور که از نامش پیداست از مواد پلیمری ساخته می شود که مزایای و معایب آن ها را در ذیل ذکر کرده ایم.

 

مزایای عایق بام پلیمری :

این عایق به صورت سرد قابل استفاده است و هیچ خطری در پی ندارد.

انقباض و انبساط ناشی از انواعسقف را تحمل می کند و دچار ترک خوردگی نمی شود.

غیر قابل اشتعال است، زیرا بر پایه آب ساخته می شود.

وزن آن بسیار سبک است و لایه ای نازک بر سطح ایجاد می کند.

از قابلیت نفوذناپذیری ایده آل در برابر نم و رطوبت برخوردار است.

این عایق هیچ نوع مواد شیمیایی و مضر از خود نشت نمی دهد، از این رو برای عایق کاری لوله های آب استفاده می شود.

نوعی پوشش تعمیری برای لایه زیرین محسوب می شود.

عایق پلیمری در برابر تابش اشعه های خورشید و گرد و غبار مقاومت بالایی دارد و به مرور زمان مقاومت و کیفیت خود را از دست نخواهد داد.

این عایق دوستدار محیط زیست است.

از معایب آن نیز می توان به پس از اجرا نیاز به عمل آوری دارد و سطح باید مرطوب نگه داشته شود.

 

 عایق آکریلیک :

این عایق به صورت سرد قابل اجراست و از رزین های اکریلیک ساخته می شود. از ویژگی های بارز آن می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 

مزایای عایق آکریلیک :

از خاصیت الاستیسیته بسیار بالا برخوردار است و به دلیل این انعطاف پذیری دچار درز و ترک نخواهد شد.

این عایق در برابر شرایط مختلف آب و هوایی بسیار مقاوم است و دچار آسیب نمی گردد.

به راحتی قابل اجراست و می توان آن را با دستگاه های پاششی و یا قلمو روی سطح به کار برد.

در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید مقاوم بوده و رنگ آن کدر نمی شود.

در برابر انبساط، انقباض و تردد مقاومت خود را حفظ می کند.

 

انواع عایق بام از گذشته تا به امروز :

اگر بخواهیم انواع عایق بام را از گذشته تا کنون بررسی کنیم می‌توانیم بگوییم که در عایق بام ترکیبات گوناگون به کار رفته است و عایق نقش مهم و موثری برای  جلوگیری از تخریب ساختمان دارد .

 

کاهگل :

در گذشته‌های خیلی دور از کاهگل به عنوان یک عایق رطوبتی برای پشت بام استفاده می کردند .البته قابل ذکر است که امروزه هنوز هم در بعضی از روستاها از کاهگل به عنوان عایق استفاده می‌شود. روستاییان با مخلوط کردن آب خاک و کاه ،کاهگل درست کرده و بر روی پشت بام خود می‌کشیدند و از این روش عایق نسبتاً مناسب برای منزل خود درست می کردند.

 

عایق قیرگونی :

عایق قیرگونی را در واقع میتوان بعد از کاهگل نخستین و سنتی ترین روش عایق رطوبتی در قدیم دانست این عایق رطوبتی هنوز هم در بعضی از شهرهای کشور کاربرد دارد در روش قیر گونی قیر به همراه پارچه ای به نام گونی استفاده می‌شود. در این روش قیر را با استفاده از آتش درون قوطی های بزرگ گرم کرده و گونی را روی سطح پشت‌بام پهن می‌کنند و قیر را که از مواد نفتی ساخته شده و داغ است روی گونی ریخته  به این ترتیب روی پشت‌بام یا هر جایی که احتمال می دهند رطوبت به ساختمان نفوذ کند از این روش استفاده می کردند.

 

عایق ایزوگام :

عایق بام دیگری که امروزه وجود دارد عایق ایزوگام است.

عایق ایزوگام روش پیشرفته تر از عایق قیرگونی و بعد از قیر گونی به بازار آمده است. این نوع از عایق لایه ای است که از قبل آماده شده و فقط باید توسط کارگرانی که مخصوص نصب ایزوگام هستند بر روی سقف یا دیوار با استفاده از گرم کردن چسبانده شود.

لازم به ذکر است که عمر ایزوگام به طور معمول ۱۰ سال می باشد. در واقع ایزوگام پوشش مقاومی از الیاف مصنوعی و قیر است که از نفوذ آب و رطوبت به داخل ساختمان و محیط زیر خود جلوگیری می‌کند.

 

عایق رطوبتی نانو : 

قابل ذکر است که در میان عایق هایی که در بالا به آن اشاره کردیم  عایق های رطوبتی مدرنی نیز تولید و به بازار عرضه شده است که با پیشرفت تکنولوژی از متدهای جدید روز پیروی میکنند .این دسته از عایق بام  در واقع می‌توان گفت جدید است . ترکیبات منحصر به فرد خود را داشته که لایه ای نازک و سبک است و نصب آنها نیز بسیار راحت و سریع انجام می‌شود .امروزه عایق رطوبتی نانو طرفداران خاص خود را دارد و مورد استقبال تعداد زیادی از مردم در سراسر جهان واقع شده است جالب است بدانید عایق های رطوبتی مدرن دارای انواع و کیفیت های مختلفی هستند بهتر است در انتخاب برند عایق بام خود دقت بیشتری به خرج دهید.

 

عایق بام

عایق بام

 

عایق رطوبتی سیمانی : 

عایق رطوبتی سیمانی نوعی دیگر از عایق بام است که  پلیمری می باشد .در واقع برای افزایش چسبندگی و انعطاف‌پذیری در ساخت این نوع از عایقها مواد پلیمری استفاده می شود.به خاطر اینکه عایقهای سیمانی عملکرد بهتری داشته باشد در آنها از نانوذرات هم استفاده می شود توجه داشته باشید که این نوع عایق رطوبتی برای جاهایی که در آنها امکان ترک خوردگی وجود دارد مناسب نمی باشد.

 البته این عایقها در مقابل فرسایش بسیار مقاومت دارد. به همین دلیل علاوه بر مکان های مرطوب برای عایق کردن دیوارهای ساختمان ها نیز مناسب بوده و قابل استفاده میباشد یکی دیگر از کاربردهای عایق رطوبتی سیمانی در مکان‌هایی مانند استخر ،حوض و مخازن آب است .

 

ویژگیهای عایق بام :

عایق بام دارای ویژگی های زیادی است که ما در ادامه به چند مورد از آنها اشاره می کنیم .

دارای تنوع رنگی زیادی است .

دارای انعطاف بالا است بدون اینکه ترک بخورد.

 به صورت یکپارچه بوده  بدون اینکه وسط آن هیچ درزی باشد .

بر روی سطوح نمدار به راحتی نصب می شود.

 صد درصد چسبندگی دارد .

عایق بام دارای استاندارد بالایی است .

محصولی با کیفیت و مرغوب می باشد.

 از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است .

تمام درز های ساختمان و بام شما را عایق بندی فوق العاده  می کند.

با استفاده از عایق رطوبتی می توان از نم و رطوبت  به داخل ساختمان جلوگیری کرد.  ضمن اینکه جذب رطوبت توسط پی و دیوار باعث پف کردن روکش گچ ها و ترک خوردگی و مهمتر از همه رشد قارچ و کپک میشود. بعضی مواقع وارد شد ن آب به درزهای ساختمان باعث می‌شود که این آب ها در زمستان یخ بزند و آجر و سنگ را بترکاند. 

 قابل ذکر است که رطوبت باعث زنگ‌زدگی فلزات نیز می شود و آنها را می پوساند. تنها راهی که می‌توان از تمام این خسارات در ساختمان جلوگیری کرد استفاده از عایق بام می باشد .با این روش  هم می‌توان  از تخریب منزل خود جلوگیری کنید و هم اینکه ساختمان خود را از زشت شدن و ترک خوردگی و پوسته پوسته شدن نجات دهید.

 

قیمت عایق بام :

قیمت عایق بام به عوامل زیادی بستگی دارد.با توجه به متراژ مکان شما و اینکه از کدام نوع عایق بام بخواهید و چندین دلیل دیگر قیمتها متفاوت است.این مجموعه با چندین سال تلاش مداوم در زمینه عایق رطوبتی بام تجربه خیلی خوبی در این زمینه دارد.

مجموعه ما با داشتن کارشناسانی متعهد و باتجربه در زمینه عایق بام شما را راهنمایی می کنند تا عایقی باکیفیت و مرغوب  به دست شما مشتریان عزیز و گرامی دهد.

نصب واجرای عایق بام توسط تیمی متخصص در این مجموعه انجام می شود.شما با وارد شدن به سایت ما از قیمتها با خبر شوید ویا با شماره های مجموعه ما تماس بگیرید.

مهمترین دلیل برتری ما نسبت به دیگر شرکتها این است که لیست قیمتها در مجموعه ما هرچند ساعت یکبار به روز می شود این کار باعث میشود که دست دلالان و واسطه گران کوتاه شود .با مجموعه ما در تماس باشید.

 

وستا شیمی با معرفی و فروش تخصصی انواع محصولات و تولیدکنندگان عرصه مواد شیمیایی ساختمانی می کوشد تا نیاز صنعت را در زمینه شبکه توزیع و خرید تخصصی بر آورده نماید. همچنین وستا شیمی امکان مقایسه کیفیت و قیمت محصولات مختلف را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد تا آنها را در امر : عایق رطوبتی  ، رزین اپوکسی ، چسب بتن ، چسب اپوکسی ، پوشش نانو نما ، پرایمر و گروت یاری نماید .

Summary
Aggregate Rating
no rating based on 0 votes
Brand Name
عایق بام
Product Name
عایق بام
برگشت به بالا